Co dělat, když máte fakturu s DPH místo PDP? Odpovědi zde!

Co dělat, když máte fakturu s DPH místo PDP? Odpovědi zde!

Stává se vám, že dostanete fakturu s DPH místo PDP a nevíte, co s tím? Nezoufejte! V tomto článku najdete odpovědi na otázku, co dělat v takové situaci. Buďte klidní a jistí, že po přečtení tohoto článku budete mít potřebné informace k řešení tohoto problému. Přečtěte si dál a zjistěte, jak postupovat správně.
Jak rozlišit fakturu s DPH od faktury s PDP

Jak rozlišit fakturu s DPH od faktury s PDP

Pokud se vám stane, že obdržíte fakturu s DPH namísto PDP, není třeba panikařit. Existuje několik způsobů, jak jednoduše rozlišit oba druhy faktur a uplatnit si v daném případě svá práva. Některé z možností zahrnují:

 • Zkontrolujte identifikaci dodavatele na faktuře.
 • Srovnávejte čísla faktur s úředními daňovými dokumenty.
 • Ověřte si, zda jsou na faktuře uvedeny všechny povinné údaje.

Je důležité být obezřetný a důkladný při kontrole faktury s DPH a zjistit, zda je skutečně vydaná nesprávně, či se jedná o nějakou chybu nebo neúmyslnou nepřesnost. V případě, že máte pochybnosti, neváhejte kontaktovat dodavatele a požádejte o vysvětlení situace.

Možné důvody pro výskyt faktury s DPH místo PDP

Možné důvody pro výskyt faktury s DPH místo PDP

Pokud jste obdrželi fakturu s DPH místo PDP, může to být způsobeno několika možnými důvody. Je důležité pochopit, proč k této chybě mohlo dojít a jak s ní naložit. Zde je několik možných vysvětlení a řešení:

:

 • Chyba v daňovém systému dodavatele
 • Nesprávné nastavení fakturačního software
 • Chyba v účetní dokumentaci

Pokud se s touto situací setkáte, je důležité komunikovat s dodavatelem a řešit tuto chybu co nejdříve. Pokud není možné získat opravenou fakturu s PDP, můžete kontaktovat finanční úřady pro pomoc a poradenství.

Postup při řešení situace s fakturou s chybně uvedeným DPH

Postup při řešení situace s fakturou s chybně uvedeným DPH

Pokud jste obdrželi fakturu s chybně uvedeným DPH místo PDP, nezoufejte. Existuje několik postupů, jak tuto situaci řešit a zajistit správné zdanění Vašich transakcí:

 • Zkontrolujte, zda se jedná o omyl dodavatele. Možná faktura byla chybně vystavena a stačí ji nechat opravit.
 • Pokud se jedná o trvalý problém, kontaktujte dodavatele a žádejte o vystavení nové faktury s správným údajem PDP.
 • Pokud se nedostanete ke kýženému výsledku, obraťte se na finanční úřad nebo právníka, kteří Vám mohou pomoci s řešením této situace.

Jak se bránit proti neoprávněnému použití faktury s DPH

Jak se bránit proti neoprávněnému použití faktury s DPH

Pokud máte fakturu s DPH místo PDP, existují kroky, které můžete podniknout k ochraně svých práv a zabránění neoprávněnému použití faktury.

Zde jsou některé způsoby, :

 • Zkontrolujte správnost údajů: Zkontrolujte, zda jsou na faktuře uvedeny správné informace a zda nedochází k žádným chybám.
 • Konzultujte s právním odborníkem: Pokud máte podezření na neoprávněné použití faktury s DPH, je vhodné konzultovat situaci s právním odborníkem, který vám může poskytnout potřebné informace a radu.
 • Ohlašte případ finančnímu úřadu: Pokud jste si jisti, že došlo k neoprávněnému použití faktury s DPH, měli byste případ ohlásit finančnímu úřadu, který se zabývá kontrolou a řešením podobných situací.

Závěrečné myšlenky

Doufáme, že vám náš článek pomohl dozvědět se, co dělat, když obdržíte fakturu s DPH místo PDP. Máme naději, že získané informace vám usnadní práci s účetnictvím a pomohou vám vyřešit tento typ situace bez problémů. Pokud máte jakékoliv další dotazy nebo potřebujete další rady, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro vás a rádi vám pomůžeme. Děkujeme za vaši pozornost a přejeme vám úspěšné řešení vašich finančních záležitostí!
Co dělat, když máte fakturu s DPH místo PDP? Odpovědi zde!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *